Światowy Dzień Modlitwy Kolpingowskiej PDF Drukuj Email

Od czasu beatyfikacji bł. Adolpha Kolpinga w dniu 27 października 1991r., Międzynarodowe Dzieło Kolpinga świętuje tę rocznicę w sposób szczególny, jako Światowy Dzień Modlitwy Kolpingowskiej. W tym dniu, członkowie Rodzin Kolpinga z całego świata łączą się w modlitwie, polecając Bogu działania samopomocowe w  jednym  z 61 krajów, gdzie idea Kolpinga jest wprowadzona  w czyn. Taka forma świętowania wypływa z katolickiego charakteru organizacji i ma za zadanie podkreślać międzynarodowy charakter naszej działalności.

W tym roku polecano Bogu intencję Dzieła Kolpinga w Chile.

27 października, Rodzina Kolpinga w Sycowie wzięła udział w Światowym Dniu Modlitwy, łącząc się modlitwą  ze wszystkimi członkami Dzieła Kolpinga. Uroczystej Mszy Świętej  przewodniczył  Prezes Rodziny Kolpinga w Sycowie - ks. Kanonik Sławomir Borowczyk.

Nasi członkowie zapewnili oprawę Mszy Świętej oraz prowadzenie Nabożeństwa różańcowego. Po uroczystej modlitwie, odbyło się tradycyjne spotkanie członków naszej Rodziny.