PARTNERSTWO

Stowarzyszenie "Rodzina Kolpinga" współpracuje z Rodziną Kolpinga w Malsch w Niemczech ( na bazie partnerstwa gmin ). Współpraca między obiema gminami podpisana została 1992 roku. Link do strony Miasta Malsch
W 2007 roku podczas Jubileuszu Rodziny Kolpinga w Sycowie w obecności władz miejskich, powiatowych oraz Międzynarodowego Dzieła Kolpinga z Kolonii , zostało podpisane partnerstwo z Rodziną Kolpinga w Bottrop Eigen z Diecezji Essen. Link do strony Rodziny Kolpinga w Bottrop Eigen

W dniach 21.VIII- 24.VIII 2008 przedstawiciele Rodziny Kolpinga w Sycowie odbyli wizytę w partnerskiej Rodzinie w Bottrop Eigen. Przewodniczący obu Rodzin omówili plany wspólnych działań na najbliższe dwa lata m. in. partnerstwo LO w Sycowie ze szkołą w Bottrop Eigen oraz wymianę młodzieży - członków Młodego Kolpinga. Podczas spotkania z Burmistrzem miasta Bottrop, dokonano prezentacji Gminy Syców. Grupa z Sycowa uczestniczyła w festynie wspólnot katolickich zorganizowanym z okazji 50-lecia Diecezji Essen. Mamy nadzieję, iż czas spędzony w gronie przyjaciól z Niemiec utrwali partnerskie więzi pomiędzy społecznościami obu miast. W sierpniu 2009 r odbyła się rewizyta gości z Bottrop Eigen w Polsce. Spotkanie z gośćmi tym razem odbyło się w królewskim  Krakowie. Oprócz zwiedzania Krakowa omówione zostały najważniejsze zadania oraz plany dla obu Rodzin Kolpinga na najbliższy czas.