ABSOLUTORIUM DLA ZARZĄDU ZA 4-LETNIĄ KADENCJĘ W OBECNOŚCI BISKUPA KALISKIEGO

W dniu 24.05.2011 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze naszej Rodziny Kolpinga. Udział w nim  wzięło 80% członków, którzy wysłuchali sprawozdań:  – merytorycznego Przewodniczącego, oraz finansowego Skarbnika  – księgowej. Następnie głos zabrała Komisja Rewizyjna, która pozytywnie oceniła działania  Zarządu. Zarekomendowała członkom przyjęcie i zatwierdzenia sprawozdań. Odczytała wniosek o udzielenie Absolutorium dla Zarządu, który członkowie przyjęli jednogłośnie. W wyniku przeprowadzonych wyborów Zarządu i Komisji Rewizyjnej, ich stany osobowe nie uległy zmianom. Uchwałą Walnego Zebrania w posiedzeniach Zarządu będzie uczestniczyć przedstawiciel Młodego Kolpinga  Patrycja Kubiak.
Najważniejsze jednak dla Rodziny Kolpinga, było uczestniczenie w II części Zebrania,  Biskupa Pomocniczego Diecezji Kaliskiej. Jego  Ekscelencji  ks. Bpa. Teofila Wilskiego. Biskup z zainteresowaniem wysłuchał sprawozdania z dotychczasowych działań oraz planów na następną kadencję.
Z ust Ekscelencji padło wiele ciepłych słów pod naszym adresem, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Ks. Kanonikowi Sławomirowi Borowczykowi –Prezesowi, oraz ks. Kanonikowi Adamowi Wawro – V-ce Prezesowi  za wielkie zaangażowanie w przygotowanie udziału Ks. Biskupa w naszym zebraniu.
Spotkanie zakończyło się  modlitwą  Ks. Biskupa do bł. A. Kolpinga, udzieleniem biskupiego błogosławieństwa oraz  wspólnym odśpiewaniem Hymnu Kolpinga.